Sertifikalı İzocam Tekiz panelleri yangın  güvenliği sağlıyor

Sertifikalı İzocam Tekiz panelleri yangın güvenliği sağlıyor

Yangın yalıtımının önemini her fırsatta vurgulayan ve taşyünlü panel uygulamalarındaki tecrübeleriyle sektöre yön veren İzocam, Tekiz taşyünü panel ile Yangın Dayanımı sertifikası almaya hak kazandı. ERA Yönetim Test ve Belgelendirme Hizmetleri tarafından gerçekleştirilen testler sonucunda İzocam Tekiz Taşyünü Yalıtımlı Panel, bütünlük ve yalıtım kriterlerinde 60 dakika yangın dayanımlı (EI60) ve bütünlük kriterleri ile (E120) yangın dayanımlı panel sertifikasının sahibi oldu.

 

Ülkemizde Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik’e uygun şekilde binalar inşa edilmesine yönelik desteklerini sürdüren İzocam, yalıtımın doğru malzeme seçilerek yapılması ve gerektiği gibi uygulanması konularına her fırsatta değiniyor. İzocam, can ve mal güvenliği sağlanarak kayıpların en aza indirilmesi için birbirine uyumlu malzemelerin kullanılması gerekliliğini de vurguluyor. Yangın yalıtımı için en uygun ürünler olarak Camyünü ve Taşyünü öne çıkıyor. İzocam Tekiz Tesisleri’nde ürettiği mineral yünlü panellerle yüksek yangın yalıtımı sağlıyor. Türk Standartları Endüstrisi (TSE) kriterlerine uygun üretilen paneller, kesintisiz üretimi sayesinde yapıların çatı ve cephelerine kolaylıkla uygulanabiliyor. Panellerde metal dış kabuk ve yalıtım dolgu olarak kullanılan “A1” yanmazlık sınıfındaki mineral yün tabakası sayesinde yangına dayanıklı kompozit bir sistem elde ediliyor.

 

Çevreye zarar veren madde içermeyen panellerde yer alan mineral yün dolgu, yüksek yangın dayanımı, ses ve ısı yalıtımı için etkili çözümler sunuyor. Mineral yün yalıtımlı çatı ve cephe panelleri her iki yüzü sac kaplı olarak üretiliyor.